Je velmi snadné někomu ublížit,ale jen málokdo umí pomoci zahřát bolavé srdíčko...

Afgánský chrt

10. srpna 2008 v 22:24 | Ifetky |  Rasy psů ►
Afgánský chrt (Afghan hound) je plemenem existujícím již několik tisíciletí. Byl vyšlechtěn v Afghánistánu, křížením afgánského původního loveckého chrta s Perským chrtem - Salukou. Na konci 19. století jej dovezli do Velké Británie, kde byl v roce 1907 utvrzen standard tohoto plemene.

Charakteristika

Afgánský chrt působí důstojným a vznešeným dojmem. Má typický orientální výraz a chová se zdrženlivě. V boji dokáže být přiměřeně ostrý, původně se totiž používal jako lovecký pes. Je to velmi sebevědomé zvíře, není to pes vhodný pro začátečníky. Vyžaduje citlivé zacházení, pochopení své uzavřenější povahy a toleranci.

Výška

Výška psa je 68 až 64 centimetrů, feny měří 63 - 69 centimetrů.

Váha

Psi váží 23 - 27 kg.

Srst afgánského chrta

Afgánský chrt má hedvábnou a rovnou srst, která na zádech, bocích a zadečku má velmi jemnou strukturu. Na přední straně hlavy má srst krátkou, na zadní je dlouhá, zřetelně dobře splývající. Srst musíme denně kartáčovat.

Povahové rysy afgánského chrta

Afgánský chrt je laskavý a přívětivý pes, podarovaný moudrostí od svých předků, žijících v poušti. Je nezávislý, avšak zdrženlivý a přívětivý k dětem. Je to důstojný a rezervovaný pes, s určitou nadšenou a vášnivou divokostí.

Výchova afgánského chrta

Afgánský chrt vyžaduje tvrdé, ale laskavé výzvy a povely a zvýšené fyzické zátěže. Má rád delší procházky a větší prostor.

Pohyb

Afgánský chrt vyžaduje mnoho pohybu.

Věk

Afgánský chrt se dožívá věku kolem 12 - 14 let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama