Je velmi snadné někomu ublížit,ale jen málokdo umí pomoci zahřát bolavé srdíčko...

Časté otázky

7. srpna 2008 v 10:03 | Ifetky
FIKCE: Dredy se nemyjí. Vlasy musí být špinavé.
FAKTA: Jestliže si nebudete mýt vlasy, tak budete pěkně páchnout. Dredy se musí mýt stejně tak jako vlasy normální. Dredy si můžete mýt stejně často jako vlasy normální. A to mýdlem, které pak mačkáním a vyplachováním musíte dostat ven. Čisté vlasy se zamknou rychleji než špinavé nebo mastné vlasy.

FIKCE: Jediný způsob jak dosáhnout dredů je nečesat vlasy.
FAKTA: Tomu se říká metoda zanedbání. Po nějakém čase se na hlavě vytvoří dredy. Nejlepším příkladem toho je africká dekorativní úprava vlasů. Bohužel výsledný efekt obvykle neodpovídá vaší představě. Trvá to několik let, než se vlasy uzamknout úplně. Ale uvědomte si, že tohle není jediná metoda.Dobře tedy předem zvažte, zda opravdu chcete takhle dosáhnout dredů.

FIKCE: Gumičky rozbíjí a zužují dredy.
FAKTA: Při správném užití gumičky pomáhají kořenům. Musíte je správně přitáhnout, zvlášť když jsou dredy nové. Jestliže je gumička aplikovaná příliš těsně, může stlačit oblast dredu a tím způsobit problémy.

FIKCE: Dredy ničí vaše vlasy a může to vést až k jejich řídnutí.
FAKTA: Jestliže se o dredy řádně staráte a používáte správné metody a pomůcky, pak to není pravda. Přírodní dredy nevyžadují použití žádných chemických procesů, a to je pro vaše vlasy to nejlepší. Jakýkoli jiný účes vyžaduje vlasy mýt chemikáliemi.

FIKCE: Jestliže už nechcete mít dredy, musíte si hlavu oholit.
FAKTA: Samozřejmě, že si musíte ostříhat vlasy na krátko (tak 5cm), ale nemusíte si hned holit celou hlavu. S hodně kondicionérem můžete zachránit celkem slušný kus vlasů na hlavě.

FIKCE: Majonéza, med, zubní pasta, lepidlo, bláto, arašídové máslo, vosk ze svíčky… Tohle všechno se dá použít při tvorbě dredů.
FAKTA: Doporučuje se takové suroviny nepoužívat. Existují jiné přípravky, které urychlují práci a nejsou nebezpečné pro vlasy nebo pokožku.

FIKCE: Jakýkoli přípravek, na kterém je uvedeno, že je vhodný pro práci s dredy, se může použít při tvorbě dredů.
FAKTA: Na mnoha přípravcích je uvedeno, že jsou určeny pro práci s dredy. Jejich úkolem je však jen přidání lesku nebo vůně. Nedají se však vůbec použít k vytváření dredů. Většina těchto vosků obsahuje jako primární přísadou petrolej. To je však mazadlo a přípravky, které ho obsahují, jsou mastné a způsobí, že vlasy vyklouznou a nedrží pohromadě.


FIKCE = lež
FAKTA = skutečnost
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama