Je velmi snadné někomu ublížit,ale jen málokdo umí pomoci zahřát bolavé srdíčko...

Čínský chocholatý pes ♥

10. srpna 2008 v 18:59 | Ifetky |  Rasy psů ►
Země původu: Čína
Využití: Společenský pes
Velikost: ideální kohoutková výška u psů je 28 - 33 cm a u fen 23 - 30 cm. Hmotnost se značně liší, neměla by však přesahovat 5,5 kg.
Celkový vzhled:
malý, čilý, ušlechtilý pes se středně silnou až jemnou kostrou. Vyskytuje se ve dvou varietách, první s hladkým tělem bez srsti - naháč, hairless (srst se nachází pouze na tlapkách, hlavě a ocasu), druhá s tělem pokrytým měkkou závojovitou srstí - labutěnka, powderpuff. Varieta hairless - naháč: chochol v ideálním případě začíná u stopu a po krku spadá do špičky. Preferuje se dlouhý a bohatý chochol, řídký je však přípustný. Chochol na ocase je dlouhý a bohatý, nachází se na spodních dvou třetinách ocasu. I zde je řídký chochol přípustný. Ponožky jsou v ideálním případě omezeny na prsty, nesahají však nad vrchol nadprstí. Na žádném místě na těle se nevyskytují velké plochy srsti. Kůže je jemná, hladká, na dotek teplá. Varieta powderpuff - labutěnka: srst se skládá z podsady s měkkým závojem dlouhé srsti - závojovitá srst je charakteristickým znakem.
Zbarven: u srsti i kůže obou variet je povolena jakákoliv barva či kombinace barev.
Povaha a vzhled:
je veselý, nikdy zlý. Hlava je , bez nadměrných vráušlechtilásek. Vzdálenost od základny lebky ke stopu se rovná vzdálenosti od stopu ke špičce nosu. Celkově působí hlava elegantně, výraz je bdělý. Lebka má být mírně zaoblená a protažená, stop mírně, nikoli však nadměrně vyjádřený. Nos je nápadný, úzký v souladu s mordou a jakékoliv zbarvení. Morda se mírně zužuje, nikdy však do špičky, je úzká, bez převislých pysků, které by měly být tenké a těsně přiléhající. Silné čelisti se vyznačují dokonalým pravidelným nůžkovým skusem, to znamená, že horní zuby těsně překrývají spodní zuby a jsou kolmo postavené do čelistí. Líce mají mít čisté obrysy, jsou jemné (ne silné) a ploché, zužující se do mordy. Oči musí být natolik tmavé, aby se jevily až černé. Bělmo není vidět vůbec, či jen v malém rozsahu. Oči jsou středně velké a posazené daleko od sebe. Uši jsou nasazené nízko, nejvyšší bod základny ucha je v rovině s vnějším koutkem oka. Jsou velké a vztyčené, lemované srstí či nikoliv, s výjimkou labutěnek (powder puff) u kterých jsou přípustné klopené uši. Krk je tenký, bez volné kůže, dlouhý a ušlechtile se svažující do silných ramen. Při pohybu je nesen vysoko a mírně klenutě. Tělo má být střední až dlouhé a pružné, hřbet rovný, bedra pevná, záď správně oblá a osvalená, hrudník dosti široký a hluboký, žebra nejsou sudovitá. Hrudní kost nevystupuje. Hruď dosahuje k loktům. Spodní linie má být mírně vtažená. Ocas je vysoko nasazený, při pohybu nesený vzhůru nebo směrem ven. Je také dlouhý, směrem ke konci se zužuje, dosti rovný, není stočený ani zahnutý do strany v klidu je přirozeně spuštěný. Hrudní končetiny jsou dlouhé a štíhlé, postavené pod tělem, ramena čistá, úzká a dobře uložená vzad, lokty těsně přiléhají k tělu, nadprstí jsou jemná, silná, téměř svislá. Pánevní končetiny jsou postavené daleko od sebe. Úhlení zadních končetin musí být takové, aby byl hřbet rovný. Kolenní ohbí jsou pevná a dlouhá, plynule přecházející do nízko uložených hlezen. Tlapky mají být výrazně zaječí, úzké a velmi dlouhé, s jedinečným protažením malých kostí mezi klouby, zejména u předních tlapek, které se jeví tak, jako by měly zvláštní kloub. Drápy jsou středně dlouhé, jakkoli zbarvené. Tlapky ani prsty nejsou vbočené, ani vybočené. Pohyb musí být dlouhý, plynulý a elegantní s dobrým dosahem a silným posunem

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama