Je velmi snadné někomu ublížit,ale jen málokdo umí pomoci zahřát bolavé srdíčko...

Fakta

7. srpna 2008 v 10:17 | Ifetky |  Tetování
Tetování získává stále na popularitě. V roce 1936 uveřejnil jeden americký časopis, že přibližně 6% američanů ( asi 10 miliónů) mají alespoň jedno tetování. V roce 2003 se tyto čísla ztrojnásobila a odhaduje se, že 16% američanů mají jednoho nebo více tetování. Časopis Esquire odhadl v roce 2002, že 1 z 8 američanů má tetování. Tato živnost byla v devadesátých letech v americe zařazena na šesté místo nejrychleji rostoucích prodejních firem.
34 % lidí přistoupí k tetování, aby si připadali přitažlivější. (Ženy se nechávají z tohoto důvodu tetovat častěji než muži.)
29% , aby se připadali jako "tvrďáci"
26% , aby se cítili atraktivně
Litují lidé, že mají tetování?
Podle studie britského časopisu Dermatology, svého rozhodnutí lituje 75% britů. Nejvíce litují toho, když si nechají na tělo vytetovat jméno. Svého rozhodnutí začínají litovat průměrně po patnácti letech.
Tetování je staré asi 5000 let. S tetováním začali námořníci, kteří si je "přiváželi z cest po mořích. Dnes je to velmi žádaný módní hit, ale ještě v minulém století bylo tetování přiřazováno k zločincům, námořníkům. Všechny tyto předsudky pomohla změnit punková éra. Tetování podlehlo i spousta celebrit. V roce 1999 bylo tetování tak slavné, že tetování nesmělo chybět ani na panence Barbie.

Péče o tetovanou pokožku

Pro zachování stálobarevnosti tetování, se musíte snažit vyhnout infekci během hojení tetování. Kůže se musí musí stále zvlhčovat hydratačními krémy, musí se chránit před slunečními paprsky. Během procesu hojení se snažte vyhýbat opalování, koupání ve vaně, slané vodě, chlóru, nečistých oděvů, doteků nečistými rukami, škrábání.
Tetované místo omývejte nejlépe čistou teplou tekoucí vodou. Nepoužívejte tuhé mýdla, ale tekuté antibakteriálního. Nepoužívejte tuhé mýdlo. Osušujte jemným poklepáním, neotírejte a neškrábejte pokožku. Za půl hodiny po umytí se pokožka zklidní.
Používejte hydratační krémy s UV filtrem nebo krémy určené pro tetovanou kůži. Na místo nanášejte pouze tolik krému, kolik je pokožka schopna absorbovat. Po 10 minutách působení je zamezeno přilnutí oděvu na oblast tetování. Krém používáme tak často, aby pokožka byla stále trochu vlhká. Nenechte pokožku vyschnout a ničím ji neovazujte. Noste čisté oblečení a volné oblečení, aby nedráždilo tetovanou pokožku.
Při pobytu na sluníčku používejte ochranný krém proti slunečnímu záření.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama