Je velmi snadné někomu ublížit,ale jen málokdo umí pomoci zahřát bolavé srdíčko...

Péče o dredy

7. srpna 2008 v 10:05 | Ifetky |  Dredy ☼
Výhodou dredů je, že nevyžadují příliš péče. Dredy je nejlépe mýt bylinným šampónem (např. kopřivovým, březovým) a to takovým, který neobsahuje kondicionér! Vlasy by se potom mohly začít rozplétat.
Dredy je dobré umýt nejdříve měsíc po zhotovení, aby se dobře zacelily a zbytečně brzy se z nich nezačaly vytahovat vlasy. Můžeme vás ujistit, že i ty nejšpinavější dredy se dají umýt. Je však důležité potom pořádně vymýt šampon. Pokud vám zůstane na pokožce hlavy, může vám to nejen způsobit vyrážku, ale také to hodně svědí.
U dreadů je třeba hlídat, aby nerostly zplacatěle, takže si je u kořínků čas od času žmoulejte, aby se zakulacovaly. Když časem začnou z dreadů lézt vlasy, měly by se tzv. zaháčkovat (tzn. zatahat vylezlé vlasy háčkem do dreadu). Tyto vlasy kolem dreadů by se neměly stříhat. Při háčkování se dají opět zaplést dovnitř a dready se tak zbytečně nezužují. Opravovat dready nebude potřeba do nekonečna. Časem se zacelí a čím déle je budeš mít, tím lépe budou vypadat a získávat na kvalitě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama