Je velmi snadné někomu ublížit,ale jen málokdo umí pomoci zahřát bolavé srdíčko...

Piercing v pupíku

8. srpna 2008 v 15:00 | Ifetky |  Piercing ☻
Péče o čerstvě provedený a hojící se piercing pupku
Ač v minulých kapitolách byly částečně informace o ošetřování piercingu uváděny, považuji za vhodné uvést podrobnější a komplexní postup právě u piercingu pupku, který je vzhledem k dlouhému hojení potřebné dodržovat. Dvojnásob právě zde platí, že úspěšné zhojení značně závisí na péči jeho nositele.

Jak tedy postupovat při ošetřování?
Zhruba po 4 až 5 hodinách po provedení sejměte náplast. Je možné, že bude přítomno malé množství sražené krve, které lze snadno smýt, ale většinou je piercing čistý. Je vhodné jej osprchovat čistou teplou vodou. Během prvních 24 hodin není vhodné používat žádné desinfekční prostředky včetně mýdla.
Od následujícího dne je piercing ošetřován 2x denně. Jednou denně za použití antibakteriálního mýdla, jež na našem trhu je k dispozici pod jménem Protex 1, 2 a 3 a dále Radox, a to i ve formě sprchového gelu.
Nejprve je nutno ošetřit piercing od všech krust, jež vznikají zasycháním vylučovaného tkáňového moku v okolí východů piercingu. Po důkladné m osprchování či opláchnutí teplou vodou si lze pomoci tampónky, gázovými čtverečky apod. Je nutno očistit i povrch šperku zejména v místech, kde je tvorba krust nejpravděpodobnější, na přechodu mezi kuličkou a tyčinkou. S náušnicí manipulujeme pouze velmi jemně. Po mechanickém očištění vytvoříme mýdlovou pěnu a celý piercing namydlíme, snažíme se, aby se pěna dostala i směrem do kanálku, necháme působit, cca 1-2 minuty a poté opět důkladně opláchneme čistou vodou tak, aby veškeré mýdlo bylo odplaveno z oblasti piercingu i jeho okolí. Poté důkladně osušíme piercing opět čistým tamponkem a dbáme na to, aby suchý byl i pupek uvnitř, kdy zejména u hlubších variant pupků se zde snadno může držet vlhkost, což jest živná půda pro např. kvasinkovou infekci.
Po osušení aplikujeme za účelem zvláčnění a zjemnění kůže, která je vlivem použití mýdla sušší, 2-3 kapky olejíčku ( běžný dětský, např. Aviril-v některé literatuře je doporučován i Tea Tree oil či Levandulový olej, ale bohužel, ač mají hojivé účinky, vlivem většího množství silic mnohdy dochází k alergické reakci)a promastíme piercing. V prvních několika dnech doporučuji krýt čerstvý piercing volnou náplastí tak, aby piercing "dýchal", ale zároveň byl chráněn od možného mechanického poškození či vstupu infekce (např. v noci-otírání o povlečení, pyžamo).
Dalším postupem, který taktéž denně provádíme, je koupel piercingu v roztoku soli (vlastně náhražce fyziologického roztoku), který použijeme tím způsobem, že rozpustíme cca 1 až 1 lžičky kuchyňské soli ve sklence lépe převařené vlažné vody , rozmícháme roztok, sklenku přitiskneme na piercing a krouživým pohybem provádíme omývání, doba trvání alespoň 5-1O minut. Tímto postupem zajistíme rozpuštění a uvolnění všech krust, odplavení eventuelních nečistot apod. Následuje opět vysušení a aplikace olejíčku. Takže vezkratce -1xdenně sprcha a mýdlo, 1x denně koupel v roztoku soli.
Tyto popsané 2 kroky provádíme až do totálního vyhojení , tedy cca půl roku a i poté je vhodné kanálek občasně vyčistit a kápnout olejíček, neboť dochází k hromadění mazu, potu, odumřelých buněk kožních apod. Je vhodné sluneční záření pro rychlejší zhojení piercingu, vitaminy a vhodná životospráva.
Piercing pupku a těhotenství
Piercing si lze většinou ponechat až do cca 6. měsíce gravidity, ovšem poté dosahuje zvětšení objemu břicha a tím i rozsah kůže, jíž prochází piercing takového stupně, že je nutno šperk vyjmout a pokud má být zachován, je možno provléci piercingovým kanálkem nylonovou šňůru, jež po dobu těhotenství zamezí uzávěru piercingu. Po porodu lze šperk pomocí zavaděče bez větších problémů vrátit na původní místo.
Výměna šperku:
Pokud chcete zaměnit po zhojení šperk za jiný, je vhodné postupovat jemně, aby nedošlo k poranění. Závit je vhodné namočit do vosku, nechat zaschnout a poté použít před zavedením olejíček, provléci náušnici a seškrábnout vosk, který tak vlastně chrání při zavádění před poškozením ostrými závity.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama