Je velmi snadné někomu ublížit,ale jen málokdo umí pomoci zahřát bolavé srdíčko...

Šarpej

11. srpna 2008 v 21:59 | Ifetky |  Rasy psů ►
Šarpej je pes milující děti, což znamená, že je vhodný do rodiny. Charakteristická je pro něj jeho nádherná, vrásčitá srst, která musí být vždy jednobarevná. Pro svou nezaměnitelnou povahu si jej musí oblíbit snad každý. rodiny Vrásčitá srst je pro šarpeje charakteristická / Foto: sxc

Šarpej a jeho původ

Šarpej pochází z oblasti Guangzhou, která je nazývána Dialack. První zmínky o tomto plemenu spadají do roku 206 před n.l., kdy psi podobní šarpejům byli zobrazováni na dílech epochy dynastie Chan.

Domovem šarpejů byl čínský venkov a od venkovanů dostali tito psi také své jméno. V překladu z čínštiny znamená šarpej písková kůže.

Šarpej a jeho výška, váha, srst

Průměrná výška šarpeje se pohybuje v rozmezí 44 - 51 centimetrů. Váha je úměrná výšce, tedy 19 - 28 kilogramů. Srst psa je krátký, ježatá, přiléhající k tělu a tvrdá na dotek. Zbarvení srsti musí být vždy jednobarevné s jakoukoliv barvou s výjimkou bílé.

Pohyb tohoto plemene

Co se týče pohybu, předností šarpejů je klus. Jinak je jejich pohyb živý, vyvážený, volný s dobrým nakročením a silným posunem ze zadních končetin. Nežádoucí je u těchto psů toporný chod.
Šarpej, modré zbarvení
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama